Civic Sedan
Şimdi güvenle yola çıkma zamanı

Yeni Honda Civic Sedan, yola ilk çıktığınız andan aracınızı durdurduğunuz ana kadar kendinizi ve sevdiklerinizi güvende hissetmeniz için gelişmiş̧ güvenlik sistemleriyle donatıldı.

Yeni Civic Sedan’da sürücü̈, ön yolcu, yan ve perde hava yastıkları, ABS fren sistemi, Elektronik Fren Gücü̈ Dağıtımı (EBD) ve Araç̧ Denge Kontrol Sistemi (VSA) gibi güvenlik özellikleri standart olarak sunulmakta. Panik fren anında fren gücünü̈ artıran Acil Durum Fren Desteği (BA) gibi akıllı ekipmanlarla da yolculuklarınız her zaman olduğundan daha güvenli.

Yeni Civic Sedan, en son yapılan Euro NCAP çarpışma testinden de en yüksek değerlendirme notu olan 5 yıldız alarak güvenilirliğini belgelendirmiş oldu.

Gelişmiş Uyumluluk Mühendisliği ile geliştirilen gövde yapısı, sizi ve sevdiklerinizi korumak için olası bir çarpışma anında oluşan enerjiyi aracın geneline eşit bir şekilde dağıtır ve güvende olmanıza yardımcı olur.

AHA sensörleri sürüş esnasında lastiklerin tutunma seviyesini denetler, elde ettiği veriler ışığında maksimum yol tutuşu için gerekli olan güç veya fren miktarını hesaplar ve bu sayede aracınızı en dengeli şekliyle kullanmanıza imkan tanır.

ABS fren sistemi sert frenlerde tekerleklerin bloke olup kaymasını önlerken, EBD (Elektronik Fren Gücü Dağıtımı) yeni Civic Sedan’ın yük ve ağırlık dağılımına bağlı olarak fren gücünü̈ her bir tekerleğe bağımsız olarak dağıtır. Bu sayede tehlike anında en kısa mesafede durabilmenizi sağlar.

Sürücü, ön yolcu, yan ve perde hava yastıklarını standart olarak sunan Yeni Civic Sedan, kaza anında maksimum koruma sağlar.

Lastik Basınç İkaz Sistemi, lastiklerin basınçlarını sürekli denetler, olası bir basınç̧ kaybında sizi uyarır ve bu sayede lastiklerinizin doğru basınç̧ değerinde olduğundan emin olmanızı sağlar.