Jazz
YAŞANMASI GEREKEN PERFORMANS

Yeni Jazz’ın her bir ayrıntısını; daha geniş yaşam alanı, daha büyük bir bagaj ve daha gösterişli bir gövde elde etmek üzere tasarladık.

Ancak bu kadarla yetinmedik! Motor kaputunun altına tamamen yeni 1.3L i-VTEC motor yerleştirdik. 102 PS güç üreten bu motor, son derece iddialı, düşük CO2 salınım değeriyle dikkat çekiyor ve çevre dostu bir duruş sağlıyor.

Motorun ortaya koymuş olduğu yüksek yakıt verimliliğinde ise motorla uyum içinde çalışan şanzımanların payı büyük. Standart olarak bulunan altı vitesli manuel şanzımana alternatif olarak, CVT (Sürekli Değişken Otomatik Şanzıman) otomatik şanzıman da size sunuluyor.

Yenilikçi CVT teknolojisi sürücünün sürüş stiline uyum sağlayarak, motorun devirini sürücünün ihtiyaç duyacağı güç seviyesinde tutuyor. Sadece yakıt ekonomisini düşürmekle kalmayan CVT otomatik şanzıman, gelişmiş yazılımı ve teknik yapısı ile aynı zamanda sürüş keyfine de katkı sağlıyor.

Her iki şanzıman da yakıt ekonomisine katkı sağlıyor ancak Idle Stop (Start&Stop) özelliği ile birlikte yakıt tasarrufu çok daha fazla artıyor. Trafik ışıkları ve benzeri durumlarda araç durduğunda, sistem devreye girip motoru durduruyor ve aracın hareket etmesi istenildiğinde motor otomatik olarak tekrar çalışıyor.