Yeni HR-V
Hem Akıllı, Hem Güvenli

Honda HR-V’de bulunan Gelişmiş Sürüş Destek Sistemleri, olası bir acil durumda otomatik olarak devreye girecek şekilde tasarlandı. Sistem devreye girdiğinde sizi uyarıp tepki vererek çarpışmalardan korunmanıza yardımcı oluyor.


Otomobilinizin sinyal lambasının etkinleştirilmeyerek şerit dışına çıktığı durumlarda, sistem görsel ve işitsel olarak otomobilinizi şeritte tutmanız gerektiği uyarısını yapıyor.

Trafik İşareti Tanıma Sistemi, 100 metre uzaklığa kadar olan trafik işaretlerini tespit ediyor ve bu bilgiyi Bilgi Ekranı (MID) üzerinden sürücüye aktarıyor. Sistem, aynı anda iki adet trafik levhasını ekranda gösterebiliyor.

Bu sistem, çevrenizdeki sürüş koşullarını değerlendirerek, kısa ve uzun farlar arasındaki geçişi otomatik olarak yapıyor. Karşıdan gelen sürücülerin rahatsız olmasını da engelleyerek sizin için en iyi aydınlatmayı sağlıyor.

Sistem, yüksek hızlarda seyir halindeyken, öndeki araç ile aranızdaki mesafeyi denetliyor ve olası bir çarpışma durumunda sizi uyarıyor.

Bu fonksiyon, Trafik İşareti Tanıma Sistemi'nin algıladığı hıza göre, aracınızın hız limitini otomatik olarak ayarlıyor. Sistem aktif haldeyken otomobil normal sürüşünü gerçekleştiriyor. Sürücü sisteme müdahale edene kadar da belirlenen hız limitini aşmıyor.

Bu fonksiyon, yokuşta kalkış yaparken aracınızın geri kaymasını önlüyor. Eğim sensörü verilerini kullanan sistem, ayağınızı fren pedalından çektiğiniz andan itibaren, kontrollü bir şekilde, 1,5 saniye boyunca fren yapmaya devam ediyor.

Olası bir acil durumda fren yapmanız halinde devreye giren Acil Durum Fren Desteği, aracınızın mümkün olan en kısa sürede durmasına yardımcı oluyor

1: Şehir içinde 5-32 km/s arasında bir hızda seyir halindeyken, sistem olası bir çarpışmayı önlemek için önünüzdeki araç ile aranızda olan mesafeyi denetliyor.
2: Sistem tarafından tespit edilen araca yaklaşmaya devam etmeniz halinde Honda HR-V, MID ekranı üzerinden görsel ve işitsel olarak sizi uyarıyor.
3: Eğer hala bir tepki vermemişseniz ve çarpışma artık kaçınılmaz hale geldiyse, Şehir İçi Aktif Fren Sistemi devreye girerek seyir hızını en aza indirmek üzere acil fren yapıyor. Sistem, sürüş şartlarının uygun olması halinde çarpışmanın önüne bu şekilde geçebiliyor.